Láska aneb co dokáže zamilovanost?!

21. září 2006 v 21:48 | blaženka |  Moje názory
Láska
Co to ta často zmiňovaná láska je?
Pro mě je to něco nevyjádřitelného. Něco, co je mezi nebem a zemí ( tak jako můj život ?!). Takže tady nad tím, alespoň trošku pouvažuji.
Kouzlo první lásky je v tom,že nevěříme,že jednou skončí.
I velká láska je jen malou náhradou za tu první…(Joseph Addison)
Někteří lidé vstoupí do našeho života a rychle z něj zase odejdou. Někteří v něm nějakou dobu zůstanou a zanechají stopy v našich srdcích. My už pak nikdy nejsme stejní.(Disraeli Benjamin)
Když to tak vezmu, tak kolik neštěstí už láska zapříčinila?Nespočitatelně.Díky ní se bojovalo, zabíjelo a lhalo.
Srdce dělá zázraky, ale rozum na ně nevěří. (Aischylos)
Je to tak i dodnes? Musíme s láskou přinést i určitá břemena?! A když je přineseme, zvládneme to všechno?
Je možné milovat a přitom nebýt šťastný; je možné být šťasný a nemilovat. Ale milovat a být přitom šťastný, to by byl zázrak.( Balzac Honoré de)
Je těžké milovat někoho, kdo o tom neví. Ale je ještě těžší milovat toho, kdo o tom vědět nechce.
Láska, je tak krátké slovo a přitom toho zmůže víc než sám člověk…
Kapka lásky je víc než oceán rozumu.
Ubližujeme lidem, které za jiných okolností máme rádi a vážíme si jich. Zrazujeme vlastní přátelé. Nevidíme možná úskalí . A přes tohle všechno se necháváme brát do jejích spárů.
Od té chvíle, co miluje, nevidí ani nejmoudřejší žádnou věc tak, jak opravdu vypadá. (Stendhal)
Jenže pak příjde ten pověstný konec. Je nevyhnutelný,čeká na nás stejně jako smrt. A pak nás zasáhne jako blesk z čistého nebe beze mráčků . Bolí tak moc, až začneme pochybovat, jestli vůbec ty šťastné, zamilované minutky, hodiny a týdny stály za tu všechnu bolest a zklamání, které teď prožíváme.
Láska způsobuje bolest. Ale taky bolest léčí. Láska prostě bolest je. Bolest není od lásky nikdy daleko. Láska vám může srdce naplnit, pak zlomit a to zlomené srdce zase vyléčit. A platí, že každá láska vlastně končí nešťastně, dřív nebo později - protože i v případě, kdy třeba láska trvá celý život, tak jeden nutně umře dřív a zanechá toho druhého v zármutku.
(Navždy, nebo ne?!)
Stejně do toho vkročíme znova………Jsme nepoučitelní!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Black angel Black angel | 22. září 2006 v 17:24 | Reagovat

Ty máš tak krásný uvahy.. Ty jsi tak moje zlatíčko šikovná :-* já tě miluju milovala sjem a milovat budu... :-*** Ty musíš mít moje šikulko ze všech slohovek samé jedničky.. :)) Vidíte to ej moje šikovná lááska :-*

2 elisha elisha | 26. září 2006 v 7:47 | Reagovat

ano uváhy jsou krásný a s těma slohovkama musim fakt souhlasit  akorát mě štve že máš v tolika věcech pravdu proč to nemůže bejt jinak

3 naivni devčátko naivni devčátko | 12. února 2007 v 18:33 | Reagovat

Je možné milovat a přitom nebýt šťastný; je možné být šťasný a nemilovat. Ale milovat a být přitom šťastný, to by byl zázrak.( Balzac Honoré de).stimhle citátem nesouhlasím!mužeme být štastní a zamilovaní...ne dlouho,ale můžem!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.